badaniecovid@szpitalwyszkow.pl

Szanowni Państwo Lekarze Rodzinni Dyrekcja SPZZOZ w Wyszkowie, pragnie poinformować, że nasza placówka bierze udział w niekomercyjnym  badaniu klinicznym finansowanym przez Agencję Badań Medycznych, pod przewodnictwem naukowym prof. Konrada Rejdaka z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie: „Zastosowanie amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 u pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2.” Do badania przystąpiły jednostki z całego kraju. Ośrodkiem wiodącym jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, na czele z prof. dr hab. n. med. Konradem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Decyzją Dyrektora Tomasz Borońskiego, w szpitalu został powołany zespół kliniczny. Głównym badaczem został lek. med. Waldemar Chełstowski (Ordynator Oddziału Kardiologicznego), Koordynatorem zespołu klinicznego mgr farm. Jacek Łukasiak (Kierownik Apteki Szpitalnej). W skład zespołu badawczego wchodzą również: lek med. Monika Mikołajczyk (Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa), lek. med. Adam Pieniążek (Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych) oraz lek. med. Marcelina Grzybowska (Oddział Chorób Wewnętrznych), lek. med. Michał Radzio (Oddział Kardiologiczny), lek. med. Agata Markowicz-Rusiecka (Oddział Kardiologiczny), lek. med. Robert Zemła (Oddział Kardiologiczny), lek. med. Lubomir Szewczuk (Oddział Kardiologiczny), lek. med. Eliza Smółkowska (specjalista neurolog), mgr farm. Małgorzata Adamczyk (Apteka Szpitalna).   Szczegóły Kwalifikacji poprzez Lekarzy Pierwszego Kontaktu prosimy o kontakt pod numerami telefonu : Kierownik mgr Jacek Łukasiak – 29 743 76 82 Ordynator lek. Adam Pieniążek – 29 743 76 88 Ordynator lek. Waldemar Chełstowski – 29 743 76 87 Lub pod adresem mailowym badaniecovid@szpitalwyszkow.pl