mgr Cecylia Domżała

Pobierz pdf

Zmiany do Statutu SPZZOZ w Wyszkowie

Pobierz pdf

Rodzaj działalności leczniczej oraz zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych

Do działalności Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie należy:

1. udzielanie stacjonarnych i całodobowych szpitalnych świadczeń zdrowotnych w zakresie:

1. anestezjologii i intensywnej terapii,
  2. chirurgii ogólnej,
  3. chirurgii urazowo-ortopedycznej,
  4. chorób wewnętrznych,
  5. gastroenterologii,
  6. ginekologii i położnictwa,
  7. kardiologii,
  8. neonatologii,
  9. pediatrii,
  10. pomocy doraźnej w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia;
  1. udzielanie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w zakresie:
  1. chirurgii ogólnej,
  2. prowadzenie działalności diagnostycznej
  3. udzielanie świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej
  4. wykonywanie zadań służby medycyny pracy
  5. Realizacji zadań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa, na zasadach określonych w odrębnych przepisach
  6. wykonywanie innych zadań nałożonych przez Radę Powiatu.

SPZZOZ w Wyszkowie może prowadzić wyodrębnioną organizacyjnie działalność inną niż działalność lecznicza w zakresie:

1. prowadzenie apteki ogólnodostępnej;
  2. transportu sanitarnego
  3. działalności szkoleniowo-edukacyjnej
  4. poradnictwa, w tym w szczególności: poradnictwa w zakresie zdrowia i edukacji zdrowotnej
  5. usług utylizacji odpadów medycznych
  6. usług sprzedaży, dzierżawy, wynajmu aktywów trwałych na zasadach określonych przez Radę Powiatu
  7. usług parkingowych
  8. handlu artykułami przemysłowymi.

Schemat Organizacyjny

Historia

Szpital Powiatowy w Wyszkowie został oddany do użytku w 1963 roku. Głównym projektantem nowego 2-piętrowego budynku wraz z zapleczem był inżynier J. Rott z Warszawy. Szpital został zaprojektowany na 152 łóżka z podstawowymi oddziałami: chirurgia, pediatria, położnictwo i ginekologia , interna oraz izba przyjęć. Pierwszym dyrektorem szpitala był położnik Marian Pietrzykowski.

W 1971 roku Szpital Powiatowy w Wyszkowie stał się jednostką Zespołu Opieki Zdrowotnej szczebla rejonowego. Na przestrzeni lat wykonano inwestycje: dobudowano pawilon interny wraz z łącznikiem, utworzono oddział anestezjologii i intensywnej terapii, kaplicę szpitalną.
Od 1999 roku Wyszkowski szpital prowadzi działalność medyczną jako Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w czterech podstawowych sektorach: lecznictwo szpitalne, ambulatoryjne lecznictwo specjalistyczne, ratownictwo medyczne i podstawowa opieka zdrowotna.

W 2003 roku rozpoczął działalność Szpitalny Oddział Ratunkowy w odbudowanej części budynku.
Działalność szpitala jest wspomagana przez ambulatoryjne lecznictwo specjalistyczne realizowane przez zespół kilkunastu poradni. Poradnie te udzielają rocznie około siedemdziesięciu tysięcy porad.

Istotnym wydarzeniem w 2005 roku było złożenie przez SPZZOZ w Wyszkowie wniosku o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego organu restrukturyzacyjnego do Wojewody Mazowieckiego. Niniejszy projekt programu restrukturyzacyjnego został pozytywnie zaopiniowany przez Organ Założycielski i Radę Powiatu Wyszkowskiego oraz Organizacje Związkowe działające w zakładzie. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie jest placówką służby zdrowia świadczącą usługi medyczne na rzecz mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Zakład pozyskuje środki finansowe z Narodowego Funduszu Zdrowia, z którym mamy zawarte umowy na świadczenia medyczne.

Dziś zasadnicza działalność realizowana jest w sektorze lecznictwa szpitalnego i odbywa się to na bazie 9 oddziałów:

• Oddział Chorób Wewnętrznych
    • Odcinek Jednodniowej Gastroenterologii
  • Oddział Kardiologiczny
  • Oddział Pediatryczny
  • Oddział Neonatologiczny
  • Oddział Anestezjologii i  Intensywnej Terapii
  • Oddział Ginekologiczno – Położniczy
  • Oddział Chirurgiczny Ogólny
  • Pododdział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy i Izba Przyjęć

Oferujemy usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki, pielęgnacji, leczenia i rehabilitacji przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, stale podnoszącą poziom swoich umiejętności.

Polityka jakości

Polityką Jakości Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie jest udzielanie najwyższej jakości świadczeń medycznych zgodnych z przyjętymi standardami i najnowszymi osiągnięciami wiedzy medycznej przez wykwalifikowany personel przy zachowaniu poczucia komfortu zarówno przez pacjenta jak i personel w przyjaznych i bezpiecznych warunkach.

W celu realizacji Polityki Jakości Zakład:

• Podejmuje szereg działań służących poprawie warunków socjalno – bytowych Pacjentów leczonych w placówce oraz zatrudnionego personelu,
  • Koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pobytu Pacjentów,
  • Doskonali jakość udzielanych świadczeń i dba o satysfakcję Pacjentów  poprzez życzliwość Personelu, poszanowanie Praw Pacjenta oraz poświęcenie Pacjentom wystarczającej ilości czasu,
  • Utrzymuje i doskonali System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie podejmuje zobowiązanie spełnienia wymagań i ciągłego doskonalenia skuteczności Systemu Zarządzania Jakością poprzez realizację Polityki Jakości oraz zapewnienie niezbędnych zasobów do realizacji Polityki Jakości w ramach racjonalnej polityki kosztowej.