Tomasz Boroński
Dyrektor
Tomasz Boroński
Dyrektor
lek. med. Monika Mikołajczyk
Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa
Jarosław Pohl
Zastępca Dyrektora ds. ekonomiczno – administracyjnych
Jerzy Żukowski – Przewodniczący
Waldemar Sobczak – Członek, Przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego
Roman Olszewski – Przedstawiciel Naczelnej Rady Lekarskiej
Iwona Kulesza – Przedstawiciel Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
Agnieszka Salwin – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Paweł Kołodziejski – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Stanisław Jastrzębski – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Krzysztof Jezierski – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Wiesław Przybylski – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Aneta Kowalewska – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Ewa Bartosiewicz – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Agnieszka Ołdak – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Renata Rębała – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Jerzy Abramczyk – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
Józef Kowalewski – Członek, Przedstawiciel Rady Powiatu
udzielanie stacjonarnych i całodobowych szpitalnych świadczeń zdrowotnych w zakresie:
SPZZOZ w Wyszkowie może prowadzić wyodrębnioną organizacyjnie działalność inną niż działalność lecznicza w zakresie:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie od 07.02.2014 roku uczestniczy w programie WHO „HIGIENA RĄK to BEZPIECZNA OPIEKA” w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.
Program ma na celu zapobieganie zakażeniom szpitalnym i zapewnienie bezpiecznej opieki wszystkim pacjentom hospitalizowanym i leczonym w SPZZOZ w Wyszkowie.
Koordynatorem programu jest Pani Stanisława Grzeszczuk Specjalista Pielęgniarka ds. Epidemiologii.
Program obejmuje coroczną ocenę sytuacji w szpitalu w zakresie higieny rąk wg metodologii WHO oraz bezpośrednią obserwację higieny rąk w wybranych 3 oddziałach (Oddział Chirurgiczny Ogólny, Oddział Chorób Wewnętrznych i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii), dotyczącą trzech grup zawodowych tj. lekarzy, pielęgniarek oraz personelu sprzątającego. Powyższe działania przeprowadzane są za pomocą następujących ankiet:
Uzyskane dane przesyłane są co roku do Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie a także do Dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów w Wyszkowie oraz Ordynatorów i Pielęgniarek Oddziałowych poszczególnych oddziałów szpitala.
Szpital Powiatowy w Wyszkowie został oddany do użytku w 1963 roku. Głównym projektantem nowego 2-piętrowego budynku wraz z zapleczem był inżynier J. Rott z Warszawy. Szpital został zaprojektowany na 152 łóżka z podstawowymi oddziałami: chirurgia, pediatria, położnictwo i ginekologia , interna oraz izba przyjęć. Pierwszym dyrektorem szpitala był położnik Marian Pietrzykowski.
W 1971 roku Szpital Powiatowy w Wyszkowie stał się jednostką Zespołu Opieki Zdrowotnej szczebla rejonowego. Na przestrzeni lat wykonano inwestycje: dobudowano pawilon interny wraz z łącznikiem, utworzono oddział anestezjologii i intensywnej terapii, kaplicę szpitalną.
Od 1999 roku Wyszkowski szpital prowadzi działalność medyczną jako Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w czterech podstawowych sektorach: lecznictwo szpitalne, ambulatoryjne lecznictwo specjalistyczne, ratownictwo medyczne i podstawowa opieka zdrowotna.
W 2003 roku rozpoczął działalność Szpitalny Oddział Ratunkowy w odbudowanej części budynku.
Działalność szpitala jest wspomagana przez ambulatoryjne lecznictwo specjalistyczne realizowane przez zespół kilkunastu poradni. Poradnie te udzielają rocznie około siedemdziesięciu tysięcy porad.
Istotnym wydarzeniem w 2005 roku było złożenie przez SPZZOZ w Wyszkowie wniosku o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego organu restrukturyzacyjnego do Wojewody Mazowieckiego. Niniejszy projekt programu restrukturyzacyjnego został pozytywnie zaopiniowany przez Organ Założycielski i Radę Powiatu Wyszkowskiego oraz Organizacje Związkowe działające w zakładzie. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie jest placówką służby zdrowia świadczącą usługi medyczne na rzecz mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Zakład pozyskuje środki finansowe z Narodowego Funduszu Zdrowia, z którym mamy zawarte umowy na świadczenia medyczne.
Dziś zasadnicza działalność realizowana jest w sektorze lecznictwa szpitalnego i odbywa się to na bazie 9 oddziałów:
Oferujemy usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki, pielęgnacji, leczenia i rehabilitacji przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, stale podnoszącą poziom swoich umiejętności.